AQ Akustický tlumící panel dub 1B

AQ sound panel
2 990 Kč s DPH
2 471 Kč bez DPH
Dostupnost:
Na dotaz
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Července:
na dotaz
Přepravní společností:
na dotaz
Kód0sp1b
VýrobceAQ
Záruka24 měsíců
Nabízíme tyto varianty
Popis

Prostorová akustika má zásadní vliv na pocit pohody v místnosti. V prostoru se špatnou akustikou je obtížné řečníkovi rozumět. V prostoru se špatnou akustikou se řečníkovi i velmi obtížně mluví, protože je velice nepříjemné vnímat výraznou deformaci vlastního hlasu a dlouhý dozvuk. Pokud se ve špatně realizovaném prostoru pokouší konverzovat více osob najednou, dochází k jevu známému z mnoha restaurací. Protože není vypravěči rozumět, snaží se mluvit nahlas, o to samé se ale snaží i ostatní konverzující v místnosti a výsledkem je příšerná kakofonie, vzrůstající pocit únavy, u některých osob doprovázený bolestmi hlavy.

 

Hudební produkce vakusticky neupraveném prostoru bývají naprosto nešťastné, obvykle končí rozhořčením muzikantů i posluchačů. Obdobná situace je pak v domácích poslechových prostorách. Do domácí zvukového systému můžeme investovat desetitisíce i statisíce, nicméně pokud akustické vlastnosti místnosti jsou nevhodné, bude zvuk stále rozmazaný a není šance na přesnou prezentaci stereofonního prostoru.

 

Firma AQ jako výrobce kvalitních reprosoustav vždy stála před potřebou realizace akustických úprav v poslechových prostorách. Vždy jsme byli nuceni realizovat akustické úpravy pro naše potřeby a naší výhodou bylo technické vybavení, které nám umožňuje prostorovou akustiku měřit a výsledky úprav objektivně hodnotit. Na základě více než 20 roků zkušeností jsme navrhli AQ Akustický tlumící panel. Nejdříve pro vlastní potřeby a po zjednodušení způsobu instalace jsme se jej rozhodli uvolnit pro potřeby našich zákazníků a fandů dobrého zvuku.

 

AQ Akustický tlumící panel je navržen jako samonosná kazeta o rozměrech 60 x 60 cm. Korpus je vyroben z více materiálů: obvodovou část tvoří dřevotříska s dýhou, čelo je kombinace překližky s dýhou a zadní panel tvoří MDF deska. Pro dosažení maximálního výsledku a pokrytí problematických oblastí slyšitelných kmitočtů jsme při jeho návrhu kombinovali 3 základní prvky:

 

  • Celý panel je navržen jako tlumící rezonanční panel, tato vlastnost se projevuje primárně v oblasti nižších frekvencí – cca 570 Hz.

  • Na čelní stěně panelu je pole otvorů, za otvory je akustická tkanina a kamenná tlumící vata. Význam toho prvku se projeví převážně na frekvencích od 4 250 Hz do 17 kHz.

  • Čelní stěna není rovnoběžná se zadní stěnou panelu. Aplikace tohoto prvku potlačuje vznik stojatých vln na paralelních plochách vmístnosti. Význam tohoto prvku je patrný v celém akustickém spektru.

Panely mohou být aplikovány na stěny i na strop. Vhodná aplikace nemusí znamenat pokrytí celé stěny, podle výchozího stavu akustiky je možné je aplikovat na část plochy, lze využít šachovnice a vzory. Aplikace je snadná. Panel je samonosný, na zadní stěně je čtveřice upevňovacích otvorů. Otvory jsou uzpůsobeny k zajištění v zavěšené poloze a díky jejich provedení je možné je orientovat ve všech směrech. Pro montáž na strop lze použít verzi se skrytým bočním zajištěním.

 

SPECIFIKACE:

 

- šířka: 600 mm

 

- výška: 600 mm

 

- tloušťka: 120 / 80 mm

 

- hmotnost: 6,5 kg

 

Cena za 1 ks!

 

Odkaz na video naleznete zde

VýrobceAQ