Audioquest Redwood 3,0 m FR banana

Set high-end reproduktorových kabelů v provedení Full-Range s vodiči PSC+ a PSS o průměru 9 AWG (6,63 mm²)
Audioquest Redwood 3,0 m FR banana
Audioquest Redwood 3,0 m FR banana
Audioquest Redwood 3,0 m FR banana
335 400 Kč 277 190 Kč bez DPH
Skladem Červenka 1 pár
Osobně v prodejně:zítraPřepravní společností:úterý 23.7.
Kódqredwd30frVýrobceAudioquestZáruka24 měsíců
TisknoutPotřebuji poraditPřidat k oblíbeným

 

Audioquest Redwood FR - set high-end reproduktorových kabelů v provedení Full-Range s průměrem vodičů 9 AWG (6,63 mm2)


 

Redwood využívá vodiče z naprosto dokonale hladké mědi PSC+ (Perfect-Surface Copper+) v kombinaci se stříbrem s povrchovou úpravou PSS (Perfect-Surface Silver) a implementuje také technologie DBS (Dielectric-Bias System), NDS (Noise-Dissipation System) a mnohé další. 

 

Vodiče PSC+ / PSS z mědi a stříbra s hladkým povrchem mají pevné jádro. Díky tomu zabraňují interakci mezi vlákny, které bývají hlavním zdrojem zkreslení signálu. "Hrubost i zrnitost" zvuku je minimalizována, a naopak vlastnosti jako čistota a jasnost mohou díky použití těchto technologií dokonale vyniknout.

 

Carbon-Based Noise Dissipation + Cross-Talk-Dissipation (systémy pohlcení šumu a přeslechů): potažení negativních vodičů speciální vrstvou částečně vodivého polyethylenu s obsahem uhlíku. Tento výjimečný materiál tlumí rušení, která tak nejsou přenášena zpět do zesilovače. Kladné vodiče jsou izolovány pomocí polyethylenové pěny se vstříknutým dusíkem, která je nízko-ztrátová a příznivá co se rušení a zkreslení signálu týká.

 

Double Counter-Spiral (dvojitě křížená spirála) geometrie: Redwood, a také ostatní kabely AudioQuest řady "Tree," mají vodiče řešeny jako kruhové pole pozitivních vodičů vedoucích jedním směrem. Kolem vnitřní skupiny vodičů se pak obtáčí negativní vodiče v opačném směru, což poskytuje podstatnou výkonnostní výhodu, protože pozitivní a negativní vodiče se kříží, místo aby běžely paralelně. Fixní vztah mezi pozitivními a negativními vodiči je pak zajištěn rozdělením na dvě "trubice". Výsledkem je

ohromující jasnost a čistota zvuku, jako kdybyste zaostřili fotoaparát a přitom nevěděli, jak moc byl předtím rozostřený.

 

Dielectric-Bias System (DBS): Všechny typy izolace zpomalují signál uvnitř vodiče. DBS systém vytváří silné elektrostatické pole, které sytí a polarizuje molekuly izolace. Tím je minimalizováno ukládání energie v izolaci a zároveň eliminována četná nelineární zpoždění, která se zde vyskytují. Zvuk má poté překvapivě čisté pozadí, vyniknou detaily a také dynamický kontrast. Baterie vydrží roky, zkušební tlačítko a zabudovaná LED kontrolka umožňují jejich občasnou kontrolu.

 

Spread Spectrum Technology (SST): Každý vodič má, dle svého průřezu a tvaru, specificický profil rušení. SST je metoda, která značně omezuje vznikání nedokonalostí signálu pečlivou kombinací různě velkých vodičů.

 

Průměr: 9 AWG (6,63 mm2)

 

Vodiče: pevné, měď s hladkým povrchem PSC+ a stříbrné s hladkým povrchem PSS

 

DBS 72 V: Aktivní systém pro polarizaci dielektrika, účinek se projeví po alespoň dvoutýdenním působení

 

Zakončení: Banánky série 1000

 

V sadě jeden pár kabelů

 

 

Odkazy:


  

Oficiální stránka kabelu Redwood (anglicky, Audioquest.com)

 

 

Testy a recenze:


 

http://www.audiodrom.net/cs/recenze-specialni-edice/1-audioquest-redwood (CZ)

 

http://www.audiodrom.net/cs/component/element/detail/15-interkonekty/101-audioquest-wild-blue-yonder (CZ)

 

https://forum.audiogon.com/discussions/review-audioquest-redwood-bi-wire-loudsp-cable (ENG)

VýrobceAudioquest
Popis