Tři mušketýři od Pro-Jectu. A každý jedinečný.

Nová řada T2 od Pro-Jectu má už tři modely. A zvuk, který je díky japonské přenosce Sumiko Rainier velmi podmanivý.

 

Společné zbraně

Řada T2 je v sortimentu Pro-Jectu úplnou novinkou. Vizuálně nejblíž má blízko k řadě T1, detailní pohled odhalí významné rozdíly.

Celkově rozměrnější šasi je dimenzováno s ohledem na 9" rameno. Na rozdíl od T1 je T2 vybaven pružinovým antskatingem a gramofon poskytuje větší variabilitu při výběru přenosky.

Skleněný (tedy dokonale antirezonanční talíř) má tloušťku 10 mm a hmotnost 1,7 kg, poskytuje tedy dokonalou stabilitu.

Co je však unikátní, je výběr přenosky. Volba tentokrát padla na Sumiko - s přenoskami této řady se nejčastěji setkávají zákazníci Pro-Jectu v USA, kde jsou standardně montovány místo přenosek Ortofon.

A volba je to skvělá: zvuk je jemný, příjemný a jasně potvrzuje naše zkušenost, že i u takto dostupných modelů hraje výběr přenosky zásadní roli.

Všechny modely řady jsou k mání v bílém, černém a ořechovém provedení - zejména ořechové působí velmi elegantně.

Elegantní ořechové provedení T2 

 

T2 Pro-Ject T2

Základní model řady za cenu 13 790 Kč nabízí vše uvedené a pokud vyberete kvalitní zesilovač s phono vstupem nebo samostatný phono předzesilovač, budete odměnění krásným analogovým zážitkem.

 

Pro-Ject T2 Super Phono

Nejsilnější zbraní tohoto gramofonu je vestavěný phono předzesilovač. Ten s ohledem na cenu bývá u cenově dostupných gramofonů obvodově jednoduchý s odpovídajícím zvukem.

 

 Výstupní terminály T2 Phono s přepínačem

 

U Super Phono se jedná o kvalitativně zcela jiné řešení a pokud se nerozhodnete pro použití MC přenosky, není důvod zapojovat předzesilovač samostatný. Lze samozřejmě přepnout mezi zesíleným/nezesíleným výstupem. Cena gramofonu je 16 590 Kč.

Vestavěný phono předzesilovač se vyrovná samostatným přístrojům do 4000 Kč

 

Pro-Ject T2 W

První na trh uvedený model, který je vybaven možností streamingu. Umožňuje poslat zvuk ve vysokém rozlišení do jakéhokoli zařízení standartu uPNP v domácí síti - typicky receiveru, streameru nebo aktivních reprosoustav. Zkušený recenzent Miroslav Láb neslyšel rozdíl ve zvuku z analogových výstupů a ze streameru. Cena přístroje je 23 990 Kč.

 Phono sekce se streamovacím modulem

A jak to slyšíme my?

Gramofony jsme vyzkoušeli v různých kombinacích. Společným znakem je příjemný, hladký, vpravdě analogový zvuk díky přenosce Sumiko, která má podle nás náskok oproti modelu 2M Red od Ortofonu - dlužno dodat, že samostatně prodávaná je také dvojnásob dražší.

Verze Super Phono je důstojným analogovým základem hifi sestav v cenové kategorii 50 - 100 tisíc Kč.

Rozhodně stojí za zvážení, pokud vybíráte gramofon do 20 000 Kč - přijďte se přesvědčit do našich studií.

Mrkněte se na video, ve kterém zakladatel Pro-Jectu podrobně popisuje všechny detaily gramofonů. Pokud nevládnete angličtinou, zapněte si anglické nebo české titulky.

 

 
Tři mušketýři od Pro-Jectu. A každý jedinečný.
Vytvořeno25.06.2024