Regálové (nebo taky policové či stojanové) reproduktory jsou prostorově nenáročné a bez problémů ozvučí malé a středně velké prostory. Jsou zpravidla dvoupásmové. Doporučujeme k nim vybrat vhodné stojany, při umístění do nábytku použít podložky nebo odhmotňovací hroty, aby se zabránilo vibracím.
Zákazníci v našich studiích nám opakovaně pokládají stejné otázky – odpovědi na ty nejčastější:
I u regálových reprosoustav záleží na velikosti: ty větší mají větší středobasový reproduktor a uslyšíte víc basů (a hlubších).
Jako u všech reprosoustav ovlivňuje kvalitu zvuku kvalita součástek, návrh konstrukce celé reprosoustavy a povrchová úprava.
Basreflex zajišťuje dostatečný objem a slyšitelnost basů při zachování "rozumné" velikosti reprosoustav. Pokud ústí dopředu, můžete repro umístit klidně ke zdi (například na konzolu na zeď). Při umístění basreflexu dozadu vždy umístěte repro dál od zdi do prostoru.
Žánry, které jsou typické menším množstvím nástrojů, mají menší nároky na reprodukci. Pokud vám srdce bije pro folk nebo komorní hudbu můžete mít za cenu sloupových repro o třídu či dvě lepší regálovky – a zvuk bude vynikající. Pokud vás to táhne k nástrojově náročnějším žánrům, budou pro vás spíš sloupové repro – nebo si regálovky doplníte subwooferem.
Náš tip:
Pokud bydlíte vy bytě a nejste si jisti, jestli sloupové repro nebudou „moc“, doporučujeme začít regálovkami a ty doplnit kvalitním subwooferem – hlasitost basů si doladíte dle možností/chuti, případně jej můžete úplně vypnout.