Sluchátkové zesilovače Musical Fidelity

T1 Phono
JBL AVR
PROJECT T2
Mark Levinson
Showroomy
X-Tension9

Chcete-li naplno využít možností kvalitních sluchátek a užít si naplno dynamiku i detaily oblíbených nahrávek, bude pro Vás sluchátkový zesilovač to pravé.

Proč koupit samostatný sluchátkový zesilovač?

Běžné sluchátkové výstupy chytrých telefonů, tabletů nebo notebooků jsou vhodné pro poslech na běžnbých „peckách“ nebo méně náročných sluchátkách. Jejich kvalita je proměnlivá a zvuk bývá často negativně ovlivněn dalšími součástkami v přístroji a jednouchou konstrukcí výstupu. Na poslech „hudební kulisy“ nebo na cestách postačí.

O něco líp na tom bývají sluchátkové výstupy zesilovačů (ty opravdu kvalitní sluchátkové výstupy hledejte u přístrojů za vyšší desítky tisíc) nebo DA převodníků.

Pokud máte prémiová otevřená či uzavřená sluchátka cca od 5 000 Kč výš, oceníte (pokud oceňujete kvalitní zvuk) výhody samostatného sluchátkového zesilovače. 

Naprostou nutností (mj. kvůli dostatečnému vybuzení, tedy hlasitosti), je sluchátkový zesilovač pro sluchátka s vyšší impedanci, řekněme 250 Ohm – tato bývají často označována jako studiová.

Jak vybrat sluchátkový zesilovač?

Nejlepší radou pro výběr sluchátkového zesilovače je přinést si vlastní sluchátka a vyzkoušet si kombinaci přímo s konkrétním modelem. V každém případě budete potřebovat zdroj signálu – streamer, DAC nebo třeba gramofon. Některé sluchátkové zesilovače v sobě mají i DAC – digitálně analogový převodník.

Druhy sluchátkových zesilovačů

Tranzistorové sluchátkové zesilovače

V zesilovacích obvodech těchto přístrojů jsou použity výhradně polovodiče – tranzistory. Jejich zvuk bývá dynamický, rozlišený, přesný.

Elektronkové sluchátkové zesilovače

Elektronky použité v těchto přístrojích dávají hudbě příjemné zkreslení, které je našim uším příjemné, zvuk je bohatý na detaily a poslech je v pravém slova smyslu relaxační.

Sluchátkové zesilovače s DAC

Tyto sluchátkové zesilovače v sobě integrují zdroj signálu (digitálně-analogový převodník) – nejčastější formou jejich připojení je digitální rozhraní USB. Vůči notebooku nebo telefonu pak vystupují jako externí zvuková karta – a z digitálních dat vytvoříanalogový signál, které zesílený putuje do sluchátek.

 

Cena a štítky
0 produktů
Výrobce
(1)
(1)
(3)
Zobrazit vybrané
Výpis je omezen filtrem
0 produktů